Vakıfbank Kredi Kartı Şifresi Alma ve Değiştirme

Kredi kartlarında güvenli alışverişi sağlamak amacıyla şifreler kullanılmaktadır. Kredi kartlarında sizlerin belirlemiş olduğu şifreler olası kredi kartını düşürmeniz , kaybetmeniz durumunda kötü niyetli kullanımları engellemek için vardır. Kredi kartlarında güvenli alışverişi sağlamak için sadece güvenli şifre yetmemektedir. Son zamanlarda kredi kartı üzerinde yer alan bilgilerin de internette dolandırıcıların eline geçmesi sonucu olumsuz kullanımlar olabilmektedir. Bu yüzdendir ki kredi kartı üzerinde bulunan kart numarası, son kullanma tarihi ve arka tarafında bulunan güvenlik numarasını ( genelde 3 rakamlı olur) kimseyle paylaşmamaya dikkat ediniz. Bu bilgiler bir başkasının eline geçtiği takdirde internet üzerinden şifreniz bilinmese daha alışveriş yapılabilmekte ve sizleri maddi zarara uğratabilmekteler. Tüm bunları kısmen de olsa alabileceğiniz basit önlemlerle engellemek mümkün. Bunlara kısaca değinecek olursak;
Güvenilir olmayan alışveriş sitelerinde kredi kartı bilgilerinizi girerek alışveriş yapmayın.
Kredi kartınızın ön yüzünde ve arka yüzünde bulunan bilgileri kimselerle paylaşmayın.
Kredi kartı şifrenizi kesinlikle kimseyle paylaşmayın.
İnternet üzerinden sürekli yüksek maliyetli alışverişler yapmıyorsanız, sanal alış veriş limitinizi düşürmenizi tavsiye ederiz.
Sizlere kredi kartı hakkında kısaca mağdur olmamamız için gerekli bilgileri verdikten sonra sıra geldi Vakıfbank kredi kartı şifresi alma işleminin nasıl yapılacağına. Vakıfbank’a ait olan 0850 222 0 724 nolu telefon bankacılığını arıyoruz ve 4-2 ve sonrasında 1 nolu tuşa basıyoruz. Güvenlik işlemlerini sırasıyla takip ettikten sonra kredi kartı şifrenizi alabilirsiniz.
Telefon bankacılığı ile kredi kartı şifresini almak istemeyenler için ise tabiki de ikinci bir çözüm var. Sizlere yakın herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek, şifrenizin cep telefonunuza mesajla gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Şifresini Değiştirme

Çipli kredi kartı şifrelerini Chip ile PIN ‘e uyumlu olan ATM cihazlarından ayrıca üzerinde visa ile mastercard amblemleri bulunan ATM cihazlarından değiştirebilirsiniz. Yine çağrı merkezlerinden ve sizlere en yakın Vakıfbank şubelerinden yardım isteyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri