Vakıfbank Kredi Kartı Faiz Ücreti

Bilindiği üzere kredi kartlarının ödeme tarihleri geciktiğinde veya nakit avans para çekildiğinde bunlara uygulanan faiz ücretleri bulunmaktadır. Kredi kartınızın borcunu ödeyemediğinizde veya geç ödediğinizde gecikme faiz ücretleri de sizlerden tahsil edilir. Kredi kartlarının faiz oranları değişiklikler göstermektedir.
Vakıfbank kredi kartı faiz oranlarını sizlere kısaca belirtelim.
Alışveriş faiz oranı %2.02 olarak karşımıza çıkmaktadır.
Nakit çekim faiz oranı %2.02 olarak karşımıza çıkmaktadır.
Gecikme faiz oranı ise %2.52 olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Vakıfbank’ta 01 ekim 2013 itibari ile gecikme faiz oranı %2.52 ‘dir.
Faiz oranlarına değindikten sonra bir de bu faizler hakkında sizlere bilgiler aktaralım.
Alışveriş Faizi
Kredi kartı borcunuzun altında bir ödeme yaptığınız takdirde veya kartınızın son ödeme tarihinden sonra ödeme yaptığınızda vergi ve fonları çıkardığımız zaman aylık olarak kalan net akdi faiz oranına denilmektedir.
Gecikme Faizi
Gelen kredi kartı borcunun asgari tutarının altında olması halinde, asgari tutarı ödemediğiniz son ödeme tarihinden ve asgari ödemeyi tam olarak yaptığınız tarihe kadar ki sürede vergi ve fonlar çıkarılarak hesaplanan aylık faiz oranına denilmektedir.
Nakit Avans Faizi
Kart ile nakit avans çekimi yapılınca işlem tarihi ile ödeme tarihi arasında hesaplanacak vergi ile fonlar dışında kalan aylık net faiz oranına denilmektedir.
Kredi Kartı Yıllık Ücreti Yasal Mı ? Değil Mi ?
Bankaların kredi kartları üzerinden sunmuş olduğu hizmetler için senede bir kere ve kart sahipleri ile aralarında imzaladıkları sözleşmeye istinaden alınan bir ücret olduğu belirtilmektedir. Ayrıca  İzmir 1. Tüketici Mahkemesi daha önce vermiş olduğu bir kararla alınan bu ücretin yasalara uygun olduğunu belirtmiştir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri