Vakıfbank Cep Şifre

Vakıfbank müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamak için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Müşterilere sunulan hizmetlerden biri de tek kullanımlık şifreler olan cep şifredir. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üzerinden tek kullanımlık şifreler elde edebilirsiniz.

Cep şifre yüklü olan cep telefonlarında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Cep şifre olan cep telefonlarının çalınması , kaybolması veya bir başkasının eline geçmesi durumunda 0850 222 0 724 no dan telefon bankacılığını arayarak güvenlik önlemlerini mutlaka aldırmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda uğramış olduğunuz zararlardan banka sorumluluk kabul etmemektedir. İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı işlemlerinizde cep şifreyi kullanabilirsiniz. Cep şifre elde etmek için ise ; uygulamada şifre üret kısmına tıklıyoruz ve 6 haneli PIN kodunu girdikten sonra 30 saniye boyunca kullanılabilecek olan 6 haneli tek kullanımlık şifreyi görebilirsiniz. Cep şifre kullanmak istemediğiniz takdirde internet bankacılığına giriş yaparak “Güvenlik > Güvenlik Ayarları – Giriş / İşlem Güvenliği” kısmından tek kullanım şifre ürünlerine dönüş yapabilirsiniz. Bunun dışında 0850 222 0 724 telefon bankacılığını arayarak tek kullanımlık şifrenizi düzenleyebilirsiniz.

Telefonunuzu değiştirdiğiniz durumlarda ise cep şifre uygulamasının yeninden aktifleştirilmesi gerekir.Fakat operatör veya SIM Kart deişmesi uygulamanın çalışmasını etkilemez. Cep telefonunuz cep şifreyi desteklemediği takdirde 0850 222 0 724 nolu telefondan kapatma işlemi yapabileceğiniz gibi internet bankacılığından da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada merak edilen bir diğer konuya da değinmeden geçmeyelim ; cep şifre uygulamasını telefona indirmek ve şifre üretme işlemi ücretsizdir. Üretilen cep şifreleri kullanılmadığı takdirde cep şifreniz uyum özelliğini kaybeder ve telefon bankacılığını arayarak yeniden uyum işlemi yaptırmanız gerekir. PIN kodunu 5 kez hatalı girdiğiniz takdirde uygulama kilitlenerek çalışmayacak hale gelir bu durum da yeniden aktivasyon işleminin yapılması için telefon bankacılığını arayabilirsiniz. İnternet bankacılığında da aynı şekilde cep şifreyi peş peşe yanlış girdiğiniz takdirde hesabınız kilitlenir ve telefon bankacılığını arayarak blokenizi kaldırmanız gerekir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri