TEB Genel Müdürlüğü Hakkında

TEB yani Türkiye Ekonomi bankası 1927 yılında bankacılık faaliyetlerine başlamış olup, günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Geniş bir yelpazede bulunan ve hizmet çeşitliliği ile dikkat çeken TEB çeşitli kampanyalarla hizmet vermeye devam ediyor.

2000 yılının Şubat Ay’ında halka arz edilen Türkiye Ekonomi Bankası, dünya genelindeki bankalar sıralamasında 6.sırada yer almaktadır ve 87 ülkede faaliyet göstermektedir. BNP Paribas şirketiyle ortaklık imzalayan TEB, Genel Müdürlük alanında çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda TEB Genel Müdürlüğü yaptığı bu anlaşmayla Dünya’ya açılan bir banka özelliği kazanmış ve Ticari Merkezler ağında da yerini almıştır. Ülkemizde bankaları derecelendiren kurumların verdiği notlara bakıldığında, bu gurup içerisinde en yüksek puana sahip olan bankalardan biri olan Türkiye Ekonomi Bankası profesyonel yönetim tarzından da vazgeçmeyerek günümüze kadar gelmiştir.

Ayrıca kurumsal kimliğini hiçbir zaman bozmadan müşterilerine hizmet vermeyi amaçlamış ve şimdilerde binlerce kişiye yardımcı olmaya çalışmaktadır. Belirtmemiz gereken bir detay daha bulunuyor. Türkiye Ekonomi Bankasının ortaklık imzaladığı BNP Paribas şirketi kâr bakımından Avrupa’da ilk sırada yer almaktadır. Bu bankanın da kurumsal ve yatırım bankacılığı prensiplerini yerine getirdiği ve uluslararası bankacılık ve perakendecilik alanında ilk sıralarda olduğunu unutmamamız gerekir. Yapılan bir diğer araştırmaya göre dünyada bulunan en büyük 100 şirketten 80’i BNP Paribas müşterisi olarak hizmet almaktadır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri