SGK Prim Ödemesi Yapılan Bankalar Hangileridir

SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) prim ödemesi bazı bankalar üzerinden yapılmaktadır. Peki, SGK prim ödemesi yapılan bankalar hangileridir? Birçok bankanın SGK ile tahsilat anlaşması bulunmaktadır. Prim ödeme işlemleri banka şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Buna ek olarak internet şubeleri ve ATM’lerden de prim ödemeleri yapılmaktadır.

SGK prim ödemesi yapılan bankalar hangileridir? Adını sıkça duyduğumuz Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Finans Bank aracılığı ile prim ödeme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ödeme konusunda vatandaşlara birçok imkan sunulmuştur. Ödeme esnasında kart olmadan işlem yapılabilmesi Ziraat Bankası’nın en çok tercih edilen banka olmasını sağlamaktadır. Ayrıca prim ödemelerinde vatandaşlara sunulan çeşitli alternatifler, ödeme işlemlerinde kolaylık sağlanmasına neden olmaktadır. Banka şubelerine ek olarak işlemleri internet şubesi ve ATM’lerden gerçekleştirmek mümkündür.

Ziraat Bankası’ndan Prim Ödeme

Prim ödemelerinde, en sık başvurulan bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Bunun nedeni Ziraat Bankası ATM’lerinden işlemin kolayca yapılabilmesidir. Kartsız işlemler menüsünden, SGK seçildikten sonra TC. kimlik numarasının girilmesinin ardından işlem sorunsuz bir şekilde halledilebiliyor. Hiçbir banka kartına gerek kalmadan, işlemin gerçekleştirilmesi vatandaşlara da kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra şubeden ve diğer ödeme kanalları aracılığı ile de işlem gerçekleştirilebiliyor.

İş Bankası Prim Ödemeleri

İş Bankası’ndan gerçekleştirilecek olan prim ödemelerinde bankamatik kartı ya da Maksimum kredi kartı kullanılması gerekmektedir. İş Bankasında gerçekleşen prim ödemelerinde ATM veya İnternet şubesi de kullanılabiliyor. Ayrıca sgk.gov.tr üzerinden İş Bankası kartı ile prim ödemeleri yapılabilmektedir. Bu işlemde 1 TL işlem bedeli kesilmektedir.

Garanti ve Finans Bank Prim Ödemeleri

Garanti Bankası’ndan yapılacak olan prim ödemelerinde internet şubesi, ATM’ler ya da şube kanalları kullanılabilmektedir. Ödemelerini Finans Bank’tan yapmayı tercih edenler ise şube yoluyla prim ödemelerini gerçekleştirebilmektedir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri