Sanal Kart Nedir?

Normal kart ve kredi kartlarınızın tüm özelliklerini içeren ve sadece internet üzerinden yapılacak işlemlerde kullanılan kart türü olarak günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle otomatik ödeme talimatlarında kullanılan sanal kartlar oldukça pratiktir.

Fiziksel olarak varlığı yoktur ve bu yüzden sanal kart adını almıştır. Kart numarası ve bilgileri ayrıca kartın üzerinde bulunur. Çeşitli özel firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları

Normal kredi ve hesap kartıyla yapabileceğiniz tüm işlemleri sanal kart ile de yapabilirsiniz. Dolayısıyla kullanım alanları birbiriyle aynıdır. Sanal kartlarınıza para yükleyerek taksitli alışverişler de yapabilirsiniz. Sanal kart size bakiyesiz olarak verilir. Kendi kartlarınız üzerinden istediğiniz zaman kartınıza para yükleyebilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Herhangi bir ek ücret ya da aidatı olmayan sanal kart özellikle internet üzerinden yapılan işlemlerde tercih edilir. İnternet reklamcılığı ile uğraşan kişiler sürekli olarak sanal kart kullanmaktadır. Kullanım alanı ve kolaylığı sayesinde sanal kartlar günümüze geçerli ve aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Normal kredi kartlarından farkı sadece fiziksel anlamda olmamasıdır. Tarafınıza verilecek olan kart bilgileri ile internet üzerinden istediğiniz şekilde işlemler yapmanız mümkün hale gelmiştir. Kredi kartınızda olduğu gibi alışverişlerinizde de kullanabileceğiniz sanal kartlar sık olarak tavsiye edilir ve kullanımı gerçek anlamda çok kolaydır. Sanal kartınıza aktardığınız para miktarının hepsi kullanılmadığı takdirde ayrıca güvenlik açısında 24 saat sonra aktarılan para geri yüklenmektedir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri