Otomatik Ödeme Talimatı

Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber bankalarda kullanılan otomatik ödeme talimatları, müşteriler için oldukça kolaylık sağlamaya devam ediyor. Bankaların bu talimat ile elde ettiği fayda ise, mevduatın banka da daha uzun süre kalmasını sağlayarak, daha uzun sürede değerlendirme olanakları sunmasıdır. Bu sebepten dolayı günümüzde de birçok örneği görüldüğü gibi, bankalar tarafından otomatik ödeme talepleri her alanda karşımıza çıkabiliyor.

Bu işlemin sağlanması için anlaşmalı olduğunuz bankaya gitmek ve istediğiniz faturanın örneğini mevduat ya da kredi kartı hesabınızdan düzenli alınacak kesintilerle ödeme yapmasına ilişkin başvurunuz demektedir. Yani bir bakıma bankanıza başvurarak ve aylık düzenli bir şekilde kesintilerle faturalarınızın ödenmesi anlamına gelmektedir. Bu işlemi sağlamak için bankada bir hesabınızın olması yeterli olacaktır.

Otomatik ödeme talimatları günümüzde sıkça kullanılır hale gelmiştir. Her ay aynı ödemeyi sağlamak yerine artık bankalara vereceğiniz talimatlarla işlemleriniz kendiliğinden gerçekleşebilmektedir. Bu yüzden yapılacak işlemlerde sadece küçük kesintiler meydana gelmektedir. Banka sizin verdiğiniz gün itibariyle hesabı devreye alarak otomatik ödemeleriniz gerçekleştirir ve bunu ekstre de gösterir. Sizlerde detaylı kontrol etmek istiyorsanız bunu inceleyebilirsiniz. Her bankanın kendine özgü otomatik ödeme talimatı şekli bulunmaktadır. Sizlerde dilediğiniz bankadan işlemlerinizi sağlayabilir ve özellikle anlaşmalı olduğunuz bankaya bu talimatı verebilirsiniz. Detaylı bilgiler için yine bankanızla görüşerek gerekli şartları oluşturduktan sonra otomatik ödeme talimatınızı bildirebilir ve kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri