Öğrenci Kredi Kartlarının Faydaları

Türkiye’de her öğrenci maddi anlamda sıkıntılarla karşılaşabilmektedir. Genelde üniversite öğrencileri farklı bir şehirde eğitimine devam ederken aynı zamanda bir hayat mücadelesi vermektedir. Bazı bankalar öğrencilerin bu durumunu göz önünde bulundurarak onları hem müşteri yapar hem de ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi kartları sunarlar. Bu kartlar sayesinde öğrenciler hem öğrencilik zamanlarında yaşanan acil ihtiyaçlarını giderebilmekte hem de kendi bütçelerini oluşturarak yeni bir hayata kendilerini hazırlayabilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartlarının Faydaları Nelerdir
Sorumluluk sahibi yapar; Öğrenci kullandığı bu kart ile hem borç dönemini unutmaz hem de borç tutarına göre harcama yapar
Acil durumların kurtarıcısı: Sürekli yanınızda nakit para taşıyamazsınız. En acil zamanlarda öğrenci kredi kartları yanınızda bulunmalıdır.
Puan biriktirme özelliği: Öğrenciler bu kartlarla harcama yaparken aynı zamanda kredi puanları da toplamaktadır ve daha sonra kazandığı bu puanları yine alışverişlerde kullanabilmektedir.
Güvenlik sağlamaktadır: Paranızın çalınması ya da kaybolması durumunda kartlarınız hep yanınızdadır. Bu yüzden nakit paranızı güvenle kartınıza yükleyebilirsiniz. Kaybolması durumunda telefon ile kartın kullanımını da kısıtlayabilirsiniz.
Bu kartlar ihtiyaca göre kullanıldığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmez. Günlük hayatta sürekli olarak harcamalar yapabiliyoruz. Bu nedenden dolayı bankalar, öğrencilere kredi kart imkânı sunarken limitlerinin en alt seviyede tutmaya özen gösterirler. Bu kartlara güvenerek aşırı harcamalarda bulunmak, daha sonraları sizi zor durumda bırakabilir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri