Jolly Tur 100 TL MaxiPuan Kampanyası

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

Banka Hesabı Açmanın Faydaları

Banka Kredileri

Öğrenci Kredi Kartlarının Faydaları

KREDİ KARTLARI 09 Eylül 2015 - 23:05
363 okunma

Türkiye’de her öğrenci maddi anlamda sıkıntılarla karşılaşabilmektedir. Genelde üniversite öğrencileri farklı bir şehirde eğitimine devam ederken aynı zamanda bir hayat mücadelesi vermektedir. Bazı bankalar öğrencilerin bu durumunu göz önünde bulundurarak onları hem müşteri yapar hem de ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi kartları sunarlar. Bu kartlar sayesinde öğrenciler hem öğrencilik zamanlarında yaşanan acil ihtiyaçlarını giderebilmekte hem de kendi bütçelerini oluşturarak yeni bir hayata kendilerini hazırlayabilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartlarının Faydaları Nelerdir
Sorumluluk sahibi yapar; Öğrenci kullandığı bu kart ile hem borç dönemini unutmaz hem de borç tutarına göre harcama yapar
Acil durumların kurtarıcısı: Sürekli yanınızda nakit para taşıyamazsınız. En acil zamanlarda öğrenci kredi kartları yanınızda bulunmalıdır.
Puan biriktirme özelliği: Öğrenciler bu kartlarla harcama yaparken aynı zamanda kredi puanları da toplamaktadır ve daha sonra kazandığı bu puanları yine alışverişlerde kullanabilmektedir.
Güvenlik sağlamaktadır: Paranızın çalınması ya da kaybolması durumunda kartlarınız hep yanınızdadır. Bu yüzden nakit paranızı güvenle kartınıza yükleyebilirsiniz. Kaybolması durumunda telefon ile kartın kullanımını da kısıtlayabilirsiniz.
Bu kartlar ihtiyaca göre kullanıldığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmez. Günlük hayatta sürekli olarak harcamalar yapabiliyoruz. Bu nedenden dolayı bankalar, öğrencilere kredi kart imkânı sunarken limitlerinin en alt seviyede tutmaya özen gösterirler. Bu kartlara güvenerek aşırı harcamalarda bulunmak, daha sonraları sizi zor durumda bırakabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

*

Bunlar da var!
Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

22 Ekim 2015
326 okunma
Borç Kapama Kredisi

Borç Kapama Kredisi

13 Eylül 2015
329 okunma
Yapı Kredi Masrafsız Nakit Avans

Yapı Kredi Masrafsız Nakit Avans

5 Nisan 2016
496 okunma
Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank Kredi Başvurusu

12 Eylül 2015
303 okunma
Kredi Kart Blokesi Nasıl Açılır?

Kredi Kart Blokesi Nasıl Açılır?

7 Eylül 2015
354 okunma
Finansbank Kredi Başvurusu

Finansbank Kredi Başvurusu

31 Ağustos 2015
315 okunma
Banka İpotekli Araçların Satılması

Banka İpotekli Araçların Satılması

26 Ağustos 2015
562 okunma