Öğrenci Kredi Kartlarının Faydaları Nelerdir

Özellikle de üniversite döneminde her öğrenci nerede okursa okusun maddi açıdan sıkıntılar yaşanıyor. Ailesinden uzak şehirlerde tek başına yaşam savaşı veren öğrenciler için bankalar da bir kolaylık yaptı. Hem öğrencilik hayatlarında yardımcı olmak hem de ileriye dönük olarak müşterileri yapmak adına öğrenci kredi kartları çıkartan bankalar, acil ihtiyaçlar için de öncelik tanıyor. Kendilerine göre bir bütçe oluşturan öğrenciler, istenildiği takdirde kendileri için çıkartılan kredi kartlarının yönetimini de yapabiliyor. Peki ama öğrenci kredi kartlarının faydaları neler?

Sorumluluk Bilinci Yükleniyor

Öğrenciler için çıkartılan kredi kartlarının faydaları arasında birinci sırada sorumluluk geliyor. Öğrenci, kredi kartı borcunun ödeneceği zamanı hem kontrol ediyor hem de borç tutarını bilerek buna göre hareket etmeye çalışıyor.

İkinci faydası ise acil durumlarda hemen yetişmesinden kaynaklanıyor. Nakit para olmadığı zaman ihtiyaç olan eşya kredi kartı ile alınabiliyor.

Bir diğer faydası da öğrenciler için yapılan kampanyalardan geçiyor. Kredi kartı düzgün ve planlı bir şekilde kullanıldığı zaman öğrencilere puan katkısı yapıyor. Sonradan bu puanlar başka bir ihtiyaç için rahatlıkla kullanılabiliyor. Tabi bu kampanyalardan yararlanmak için kullanıcının ödemesini tam ve zamanında yapması gerekiyor.

Nakit para taşımak her zaman zordur. Öğrenciyken nakit paraya 2 kat daha dikkat etmek gerekiyor. İşte öğrenci kredi kartı da tam burada devreye giriyor. Para çalınma ya da kaybolma korkusu yaşamadan alışveriş yapma imkanı veriyor.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri