Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları

Günümüzde kredi kullanırken yapılan başvurular esnasında karşımıza çıkan kredi notu kriteri önem kazanmaya devam ederken kredi notumuzun düşük olması olumsuz etki ederken notumuzun yüksek olması ise krediyi olumlu sonuçlandıran bir durumdur. Peki, kredi notumuzu yükseltmenin yolları nelerdir?

Borç Temizliği : Eğer tek bir bankaya ya da bankalara kredi kartı ve kredi borcunuz var ise mümkün olduğunca bir temizlik yapın. Ayrıca GSM borçlarınızı da ödeyin ki sisteme direkt yansımasını engelleyin.

Banka Hesabı Hareketleri : Elinizdeki paranın bir kısmını bankadaki hesabınıza yatırın. Aynı zamanda aynı banka müşterisi bir yakınınızın hesabınıza 2-3 kez para gönderin ve geri alın. Bu tür hesap hareketleri olumlu etki yapacaktır.

Bankadan Kredi Kartı Talebi : Bankaya kredi kartı için başvuruda bulunmanız önemlidir. Az limitli de olsa bir kredi kartınız olsun. Bu kredi kartını ara sıra alışverişlerde kullanın ve borcunu geciktirmeden hemen ödeyin.

Düşük Meblağlı Kredi Başvurusu Yapın : Bankaya 3000 veya 5000 TL gibi düşük meblağlı bir kredi başvurusunda bulunun. Ayrıca kredinin vadesi düşük seçilsin ayrıca aldığınız bu krediyi ilk taksit tarihi geldiğinde üzerine de biraz ekleyerek tamamen kredi borcunuzu hemen kapatın.

Bu önemli işlemleri sırası ile düzenli olarak yapıp borçlarınızı da kapatırsanız bankalardan dilediğiniz miktarda ki krediyi kolaylıkla çekebilirsiniz. Böylelikle düşük kredi notunuz varsa aniden yükselecektir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri