Kredi Notunda Riskli Rakamlar

Ülkemizde kredi notları 900-1.900 rakamları arasında değerlendirilmektedir. KKB Kredi Risk Raporu sonucunda 900’ün altında rakam çıkıyorsa kredi imkânlarından faydalanamazsınız. Acil ihtiyacınız olan nakit paranın kullanımında KKB Kredi Risk Raporu çok önemlidir. Farklı bankalarda sorun yaşamanız dâhilinde bu raporun sonucunda hiçbir şekilde kredi talebiniz değerlendirilmez.

Riskli Rakamlar

0-500 arasında çıkan raporlar en riskli gurup olarak bilinir. Bu puan aralığında iseniz kredi alma olasılığı imkânsızdır.
500-800 arasında puanınız bildirilirse yine riskli gurup içerisinde bulunursunuz. Kredi ve kart kullanımı yapma olasılığınız bulunur fakat bankalar tarafından riskli olduğu için kefil ya da memur kefiller aracılığı ile kredi alma şansınız olabilir.
800-100 arasında çıkan raporlarda az riskli guruplar arasında yer alırsınız. Banka borçlarınız ile gelirleriniz arasında bir karşılaştırma yapar ve yüksek miktarda bir talebiniz yok ise karşılayabilir.
1100-1400 arası gurupta yer alan müşteriler normal statüdedir. Farklı bankalarla sorun yaşamamış olan bu kişiler rahatça kredi çekebilmektedir.
1400 puan ve üstünde iseniz bankaların en çok sevdiği müşteriler arasındasınız demektir. Bugüne kadar kredi kartlarınızda ve kredilerinizde en küçük sorun bile yaşamamış olmanız bankaların dikkatini çeker ve sizleri kredi vermek için rahatsız edebilirler.
KKB Kredi Risk Raporu bu açıdan çok önemlidir. Kişilerin kredi puanları düşük ve ödemeleri artık düzenliyse bu puan zamanla artacak ve birkaç ay sonra kredi talepleri tekrar değerlendirilmek üzere genel merkeze gönderilecektir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri