Kredi notu Öğrenme Ücreti

Bankacılık sektörünün her geçen gün geliştiğini görebiliyoruz. Bununla beraber gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar kapsamında ortaya çıkan durumlar bankacılık sektörü tarafından hızlı bir şekilde uygulanmakta ve müşterinin hizmetine sunulmaktadır. Bunların yanında yaşanan bazı gelişmeler ise uzun yıllardan beri uygulanır fakat pek fazla kişinin gündeminde yer almaz. Tam bu noktada karşımıza kredi notu adı verilen bir kavram çıkıyor. Bankalara ileteceğiniz kredi taleplerinin değerlendirildiği KKB adı verilen bir sistem geliştirilmiş ve tüketicilerin banka geçmişini gün yüzüne çıkaran bir yöntem günümüzde halâ uygulanmaya devam etmektedir.
Kredi notunu öğrenmek için Findeks ya da çeşitli bankalara başvurmak gerekir. Aklınıza gelecek bir soruya daha cevap bulalım. Peki, kredi notunu öğrenmek ücretli midir? Findeks adı verilen web sitesi üzerinden bu sorgulamayı yapmak ücretlidir ve 4 TL’lik bir ücret karşılığından bilgi aktarmaktadır. Bu ücret tek seferliktir. Risk raporu ile birlikte sorgulama yapmak isteyen tüketiciler ise 7,5 TL ücret ödeyerek bilgilerine ulaşabilir. Acil olarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için toplu paraya ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayın. Bu yüzden kredi notuna etki eden faktörlerin tam olarak bilinmesi ve bu yönde olumlu sonuçlarla karşılaşmak için yapılabilecek şeylerin yapılmasını sağlamanız gerekir. Ortalama 1000 puan ve üzerinde bankalar için risk unsuru oluşturmayacak ve dilediğiniz bankadan ihtiyaç kredinizi alabileceksiniz. Kredi notu bu anlamda çok önemlidir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri