Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Bankacılık sektöründe yaşanan ve sıklıkla duyduğumuz terimlerden biri olan kredi notunun nasıl yükseleceği hakkında bilgiler aktaracağız. KKB adı verilen ve tüm bankaların aynı anda kullanabildiği kredi notu sorgulama sistemi ile çoğu tüketici olumsuz yanıtlar alabilmekte ve ihtiyacı olan krediyi tahsil edememektedir.
Kredi notuna bağlı olarak bankaların müşterilerine ihtiyacı olduğu kadar maddi destek sağlaması şartı bulunmaktadır. Eğer önceki zamanlarda bankalarla ilgili ödeme sorunu ya da borç ödeyememe gibi durumlar yaşadıysanız kredi notunuz sizin ihtiyaçlarınızı gidermeye yardımcı olmayacaktır. Ya da kredi kart ya da kredilerinizin gelen borçlarını zamanında ödeyerek sağlıklı bir şekilde harcamalarda bulunduysanız kredi notunuz sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olacaktır. Bu anlamda kredi notu çok önemlidir. Birikmiş borçlarınızın tek seferde ödenmesi durumunda kredi notunuz aynı anda yükselecek ve bankalara giderek taleplerinizi dile getirebileceksinizdir.
Günümüzde aktif olarak kullanılan kredi kartları bu gibi sorunlar düşünülerek kullanılmalı ve dönem borçları geciktirilmemelidir. Çünkü sadece 1 haftalık bir gecikmeyle bile kredi notunuz düşebilir ve bankaların gözünde güvenilir olmayan müşteri potansiyeli konumuna düşebilirsiniz. Ayrıca var olan bir kart borcunuzu farklı bir kredi kartıyla kapatarak kredi notunuzun artmasını beklemek de yanlış bir yöntemdir. O borcu kapatırken farklı bir bankaya borçlu olacağınızı unutmamalısınız. Bu noktalarda dikkatli olduğunuz sürece banka kredileri alabilir ve kredi kart imkânlarından da rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri