Kredi Notu Düşüş Sebepleri

Kredi notu hakkında bilgiler almak için öncelikle internet üzerinden detaylı olarak yararlanabilirsiniz. Bu konuda araştırmalar yapmak ve bilinçlenmek çok önemlidir. Tüm bankaların ortak olarak kullandığı KKB yöntemi ile kredi kartı ya da kredi talebi yapabilecek müşteri sayısı belirlenerek, yıl içerisinde çeşitli politikalar uygulanmaktadır. Sizlerde kredi notunuzu merak ediyorsanız, bankanızdan ya da internet üzerinden rahatlıkla sorgulama yapabilirsiniz.
Şaşırılacak bir durum daha var. Artık GSM operatörleri de bu sorgulama yöntemiyle hatlar üzerinden taksitle cihaz satışı yapmaktadır. Hemen hemen tüm firmalar kişilerin kredi notuna göre işlem yapmaktadır. Peki, kredi notunun düşmesine sebep olan durumlar nelerdir?
Kredi ödemelerinde yaşanan gecikmeler,
Düzenli borç ödemelerinin yapılmaması,
Sürekli olarak talep edilen kredi kartı ya da kredi talepleri,
GSM operatör faturalarının, elektrik ya da doğal gaz faturalarının geç ödenmesi,
Senet ya da çek üzerinden yapmadığınız ödemeler sizlerin kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemektedir.
Her alanda kullanılan KKB sorgulaması ile tüketicilerin tekrar kredi talep etme olasılığı azaltılmıştır. Kredi notunuzun aniden yükselmesini sağlayacak tek durum ise tüm borçlarınızın bir anda kapatılmasıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra yaklaşık olarak 2 ya da 3 ay sonra tekrar kredi talebinizi bankaya iletebilir ve kredi imkânlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Yine kredi kart taleplerinizi de iletebilir ve birkaç gün içerisinde kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri