Aktif Bank EFT Saatleri

KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkarılır?

Cep Telefonundan Para Gönderme

İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir Nedir

Kredi Kartıyla Ek Kart Arasındaki Farklar

KREDİ KARTLARI 19 Ocak 2017 - 10:19
311 okunma

Günümüzde kredi kartı kullanımı o kadar çok arttı ki, asıl kredi kartlarının yanı sıra bir de ek kartlar kullanılmaya başlandı. Hızla artan kredi kartı kullanımının altında ise şüphesiz taksit yaptırma özelliği, ödeme erteleme ya da nakit para taşımaya gerek kalmama gibi çok sayıda neden yatıyor. Bunlar kullanıcılar için olumlu yanları olarak gözükse de kredi kartı kullanımının olumsuz etkileri de bulunuyor. Ancak bilinçli bir şekilde kullanılan kredi kartının olumsuz etkisi bulunmuyor.

Kredi Kartına Bağlı Olarak Çıkartılıyor

Kredi kartlarının yanı sıra bir de ek kartlar bulunuyor. Ek kart, kredi kartının asıl sahibinin yakınlarına verilen ve tamamen asıl kredi kartına bağlı olarak çıkartılan bir karttır. Ek kartın limiti de asıl karta bağlı olduğu için harcamalar buna göre yapılmalıdır. Genellikle ek kartları, kredi kartının sahibinin eşine ya da çocuklarına verilir.

Kredi Kartı İle Ek Kartın Farkı

Bu iki kart arasındaki fark birinin diğerine bağımlı olmasından kaynaklanıyor. Ek kartı çıkartabilmek için de yaş sınırının 18 olması gerekiyor. Bir diğer fark da ek kartın kısıtlı bir şekilde işlem yapabilmesinden kaynaklanıyor. Ek kartın şifresi unutulduğu zaman ya da yenisi istendiği zaman da mutlaka asıl kart sahibinin işlemleri yapması gerekiyor. Tabi asıl kredi kartı sahibinin isteğine göre, ek kartın kullanım alanları da kısıtlanabiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

*

Bunlar da var!
Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT Saatleri

15 Ocak 2016
495 okunma
Borsada Yüksek Kazanç Sağlamak

Borsada Yüksek Kazanç Sağlamak

2 Eylül 2015
299 okunma
Hisse Senedi İşlemleri

Hisse Senedi İşlemleri

13 Ekim 2015
343 okunma
Repo Nasıl Yapılır?

Repo Nasıl Yapılır?

25 Ağustos 2015
630 okunma
Traktör Kredisi Veren Bankalar

Traktör Kredisi Veren Bankalar

25 Ağustos 2015
377 okunma
Vakıfbank Telefon Bankacılığı

Vakıfbank Telefon Bankacılığı

8 Ekim 2015
407 okunma