Kredi Kartı Neden Bloke Olur, Nasıl Çözülür

Kredi kartlarının bloke olmaları için birkaç sebep vardır. Bu yazıda, kredi kartı neden bloke olur ve bloke nasıl çözülür sorularının cevabını bulabilirsiniz. Kredi kartları, şifrenin ATM’den 3 kez üst üste yanlış girilmesi, kayıp çalıntı durumlarının bankaya bildirilmesi, hesabın kapatılması gibi durumlarda bloke olur. Kredi kartları blokesi, kartların yanlış kişilerin eline geçmemesi için banka tarafından bloke edilir.

Kredi kartı blokesi nasıl çözülür? Kredi kartlarının blokesinin açılıp, açılmayacağına banka karar verir. Özellikle kart borçlarının ödenmemesi durumunda yapılan blokeler, banka tarafından hızlı bir şekilde geri alınmaz. Kredi kartlarının borçlarının ödenmemesi durumuna, borçlular kara listeye alınırlar. Bankalar bu borçların ödenmesi durumunda, blokenin kaldırılacağını söylerler. Fakat, bu blokenin kaldırılması veya yeni bir kredi kartı verilmesi için, kredi notunu dikkate alırlar.

Şifrenin yanlış girilmesi durumunda bloke olan kredi kartı, banka şubesine gidilerek başvurulması durumunda alınabilir. Kayıp-çalıntı ve şifre hatasından dolayı bloke olan kredi kartını açmak için, banka şubesine giderek veya bankayı arayarak yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri