Kredi Kartı Ne kadar sürede Çıkar?

Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır ve kullanım alanları oldukça gelişmiştir. Kredi kartı çıkma süresi başvuru yaptığımız gün itibariyle başlar.
Bankalara yapılan başvurular esnasında limit talebi de bildirilmektedir. Başvurunuza gelecek olumsuz bir yanıttan sonra tekrar başvuru talebinde bulunmanız kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Bu anlamda bir süre daha bekledikten sonra kredi kartı başvurusu yapmanız uygun olacaktır. Bankaların internet sitelerinden de artık kolaylıkla kart başvurusu yapılabiliyor ve geri dönüşler bekleniyor. Eski dönemlerde banka şubelerine giderek işlemler gerçekleştirilirdi. Fakat günümüzde artık gelişen teknolojik araç olan internetin sıkça bankacılık sektöründe kullanılmasıyla bu durum sona ermiştir.
Kredi kartınız onaylandı ise ve adres bilgilerinizi başvuru esnasından doğru belirttiyseniz kısa sürede adresinize gönderilecek olan kredi kartları en fazla 7 gün içerisinde teslim edilmektedir. Bazı bankalar biraz daha uzun sürede gönderecek olsa da maksimum süre 1 hafta olarak belirtilebilir. Çünkü bankalar kuryeler aracılığı ile kredi kartlarını müşterilerine ulaştırıyor. Bu anlamda limit konusunda da bütçenize uygun belirlemeler yapmalısınız. Bütçenizi aşacak olan harcamalar yapmamalı ve sonraki süreçlerde yaşanabilecek olumsuz olaylar için tedbir almalısınız. Bir bankada yaşanan borç gecikmesi, tüm bankalar ile aranızda olan bağın kopmasına neden olabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de kredi kart borcunun geciktirilmemesi gerektiğidir. Bu yönde sürekli hatırlatmalar yapılmaktadır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri