Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Günümüzde bir zorunluluk haline gelen kredi kartlarının iptal aşaması da önemlidir. Kartınızın iptali esnasında bir borcunuzun olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde borcu olan kartların iptal işlemleri zor sağlanır ve borçlar faizlerle beraber büyüyerek devam etmektedir.

Tek çekim ya da taksitlerinizde kullanacağınız kredi kartları günlük ihtiyaçların karşılanması için de kullanılmaktadır. Türkiye’de milyonlarca kredi kartı kullanıcısı bulunur. Fakat düzensiz olarak kullanımlar yüzünden insanlar mağdur olmaya devam etmektedir. Bankalar bu konuda herhangi bir uyarıda bulunmazken, müşteri odaklı kampanyalarıyla hizmet etmeye devam etmektedirler. Borçlarınızın kapanmasından sonra ilgili bankanım müşteri hizmetleri aranarak kart iptal talebinde bulunulur. Temsilci kartınızın iptal edilmemesi için birçok kampanyadan bahsedecektir. Önceleri banka şubelerinden yapılan bu işlem artık telefon bankacılığı aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Kredi kartınızın iptal edilme süreci çok kısadır. Bu yüzden kendinizi kredi kartsız bir hayata alıştırmanızı tavsiye ediyoruz. Kart borçları yüzünden birçok insan mağdur olmaktadır. Borçların ödenmemesi ve birikmesi halinde yasal takip sürecine girecek olan müşterileri zor günler beklemektedir. Bu yüzden kart kullanımı yapmadan önce bir limit belirlenmeli ve her ay düzenli ödeme yapılmalıdır. Bu konuda bankaların herhangi bir kolaylığı bulunmamaktadır. 3 ay boyunca asgari tutar ödemesi yapabilir fakat 4.ay itibariyle sistemler asgari ödemeyi de kabul etmeyerek borcun tamamını tahsil etmek isteyecektir. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak kart kullanımı yapılmalıdır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri