Kredi Kartı Borçlarında Yeni Çözümler

Ülkemizdeki ekonomik durumların ağırlaşması ve kredi kart borçlularının her geçen gün artması dolayısıyla büyük mağduriyetleri de beraberinde getirmektedir. Böyle bir durumda akla gelmesi gereken ilk çözüm kredi kartı borçlarının taksitlendirilmesidir. Tüketicilerin artık yapması gereken son uygulama olan taksitlendirme işlemi esnasında kullandığınız mevcut kredi kartı iptal olur ve bankaya ilettiğiniz vade talebiyle geri ödemeler başlayabilmektedir.
Kredi kartı borçlarında sadece asgari tutarı ödemek ya da son kalan asgari ödeme tutarı üzerinden ödeme yapmak çoğu zaman çare olmayabilir. Çünkü zamanla biriken asgari ödeme tutarları da ödenemeyecek hale gelerek sizleri zor durumda bırakacaktır. Bankaların ortak kullandığı bir sistem olan KKB yöntemiyle sonraki dönemlerde yapacağınız kart taleplerinin olumsuz olarak karşılanması da beklenen durumdur. Çünkü ödenmeyen borçlar yüzünden kredi puanınız düşecek ve bankalar için risk unsuru olarak görüleceksiniz. Tüketici bu anlamda her yönden çaresiz kalacak ve banka tarafından uygulanan yasal icra uygulamalarıyla mücadele etmek zorunda kalacaktır. Eğer kredi kart borcunuzu ödeyecek durumunuz yok ise bankanızın Genel Müdürlüğü ile irtibata geçerek kredi kartı borç taksitlendirme talebinizi iletebilir ve artık düzenli olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz.
Günümüzde çokça kullanılan kredi kartlarının düzensiz bir şekilde harcamalarda ya da her türlü ihtiyaçta vazgeçilmez hale gelmesi oldukça tehlikelidir. İnsanlarımız bu durumu göz ardı ederek dilediğince harcamalar yapmaya ne yazık ki devam etmektedir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri