Kredi Kartı Borçları

Günümüz Türkiye’sinde sıklıkla kullanılan kredi kartları, ilerleyen zamanlarda tüketiciye büyük sıkıntılar yaşatabilmektedir. Kart ödemelerinin yapılmaması durumunda başlatılan icra işlemleri güzel karşılanır bir durum değildir. Bu tür olumsuzlukların yaşanmasını istemeyen müşteriler kredi kart kullanımlarını sadece ihtiyaçlarına yönelik olarak yapması tavsiye edilir. Ne yazık ki gereksiz ve sıkça yapılan harcamalar yüzünden ülkemizde birçok insanın kredi kartı borcu bulunuyor. Borçlarını ödeyemeyen tüketiciler bankalara giderek uzun vadelerle geri ödeme imkânlarından da faydalanabiliyor.
Eğer kredi kartı borcunuz var ise ve bu borcu taksitlendirerek geri ödemeyi düşünmüyorsanız, sadece asgari tutarı ödeyerek de faiz uygulamasının önüne geçebilirsiniz. Eğer asgari tutarı da ödeyemiyorsanız bankanız sizi sık sık uyaracak ve yasal işlemleri bir süre sonra başlatacaktır. Böyle bir durumun yaşanması ilerleyen zamanlarda ihtiyacınız olan kredilerin alınamamasına da sebep olacaktır. Çünkü kredi notu uygulamasını kullanan tüm bankalar bu puanlamalar üzerinden müşterilere kredi kartı ya da banka kredisi vermektedir. Daha önce böyle bir sorun yaşadığınızı gören bankalar taleplerinizi karşılamayacak ve yardımcı olamayacaktır. Günümüzde bu konuda kişilere destek veren kurumlar da bulunmaktadır. Bu kurumlara başvurarak destek almanız mümkündür. Size uygun fırsatlar yaratan ve yardımcı olmaya çalışan bankalarla çalışıp kendinizi zor durumda bırakmamanız için, ödeme koşullarını daha kredi kartını almadan hesaplamalı ve her ay ne kadar ödeme yapabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmalısınız.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri