Kredi Kart Blokesi Nasıl Açılır?

Günlük hayatta sürekli olarak kullandığımız kredi kartları, alışverişlerde ya da aklınıza gelen her yerde kullanılabilmektedir. Ödeme şartlarını düşünmeden gerekli ya da gereksiz yapılan harcamalar bir süre sonra ödenemeyecek hale gelebilmektedir. Kredi kartları uygun durumlarda kullanıldığında elbette çok güzel imkânları ve kampanyaları da beraberinde getirmektedir. Üzerinde nakit para taşımayan insanlar için oldukça tercih edilen kredi kartları ödeme zamanı geldiğinde, geciktirmeden borç miktarı ödenmelidir.
Kredi kart borcu ödemelerinin yapılmamasından bir süre sonra kart bloke olmaktadır. Haciz işlemlerine kadar devam edebilecek olan bu süreçte en azından asgari ödemeyi gerçekleştirerek kredi kartınızı yine alışveriş işlemlerinizde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Kullanıma kapanan kredi kartları borcunun ödenmesiyle yenide açılabilir. Bunun yanında kaybolan kredi kartları içinde müşteri hizmetlerini arayarak kullanıma kapanmasını sağlayabilirsiniz.
Borç nedeniyle kapatılan kredi kartlarının tam olarak açılması için tüm borçların ödenmesi gerekir. Ödenen borcu takip eden yarım saat içerisinde Genel Müdürlük tarafından kartınız tekrar kullanıma hazır hale getirilir ve alışverişlerinizle beraber nakit para çekimi işlerinde de kullanıma açılmış olacaktır. Kayıp veya çalıntı durumlarında ise kartın yasal sahibi tarafından kart kullanıma kapatılabilir. Yeniden açılması mümkün olmayan bu durumda ilgili bankanızın şubesine giderek yeni bir kart talep etmeniz gerekecektir. Bankanızda bu talebinizi olumlu karşılar ve en fazla 1 hafta içerisinde yeni kredi kartınızı kullanıma hazır bir şekilde tarafınıza iletir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri