Kredi Başvurularının Reddedilmesi

Tüketicilerin gözünden bakacak olursak kredi başvurularının reddedilmesi durumu farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Bir bankaya yaptığınız başvurunun reddedilmesi durumunda farklı bir bankaya tekrar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bazen eksik ve hatalı bilgilerden dolayı reddedilen kredi işlemlerinde müşterilerin yapması gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

Öncelikle gerçekçi olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bankaların sadece kâr amaçlı işlem yaptıklarının bilincinde olmalısınız. Müşteri ile banka arasında ilişki ticari boyuttadır ve bankalar krediyi vermeden önce kendi kâr oranını düşünmektedir. Aynı zamanda olumsuz olarak aldığınız kredi yanıtı sonrasında bankanız da sizlere kredi veremediği için üzülebilmektedir. Çünkü yıl içerisinde kredi kampanyaları düzenleyen bankalar, yıllık kâr oranını yakalamayı hedeflemektedir.

Bu oranları yakalayamayan bankalar kredi notunuzun artması halinde tekrar size dönüş sağlayıp kredi alıp almayacağınızı sorabilir. Tüm bu sebeplerin yanında ayrıca gelir seviyeniz de kontrol edilir. Belirli bir düzeyde gelir oranını yakalayamadığınız takdirde yine red cevabı alabilirsiniz. Daha önce farklı bankalarla yaşadığınız sorunlar da kredi alamamanızda ki önemli etkenlerden biridir. İcra takipleri ya da ödenmemiş borçlar yüzünden kara listeye alınmış olabilirsiniz.

Kredi talebi ilettiğiniz bankadan red yanıtı gelirse farklı alternatiflerin olduğunu da düşünmenizi tavsiye ederiz. Başka bankaların sizlere kredi verebilmesi için yine yukarıda belirttiğimi şartların sağlanması gerekir fakat yine de farklı bankaların tekrar araştırılıp kredi taleplerinizi taraflarına iletmek için başvurabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir Yorum

Bir yorum yaz
  • Mrb bir cok olumsiz kredi kedi karti limit artrm gbi basvurularm var bunlar sistemden nzaman silir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri