Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emlak, ev, konut, ikinci el araç ve ihtiyaç kredisi almak isteyenler için bir takım kurallara dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edilmesi gerekenler;
Kredi tutarı belirlenmelidir. Kredi görüşmesinden önce belirleyeceğiniz tutarın üstüne çıkmak ödemelerinizi aksatabilir.
Kredi alırken, sizden istenen minimum peşinatı kısmını yüksek tutmaya çalışın. Maliyetlerden kaçınmak için tercih edilen bir yöntemdir.
Kredinin para cinsi de önemlidir. Geri ödeme esnasında ek maliyetler bu şekilde ortadan kalkmış olacaktır.
En düşük faiz oranlarını sizlere sunan bankalarla anlaşmanız tavsiye edilir.
Aylık taksit tutarının sizleri etkilemeyeceğini düşünerek karar vermeniz de mantıklı olacaktır. Daha düşük faiz ödeme imkânı sunan bankalarla anlaşmaya özen gösteriniz.
Kısa vadeli kredileri tercih edin. Çünkü uzun vadeli kredilerin geri ödeneceği aylarda farklı ihtiyaçlarınız da olacaktır. Yani borç, farklı borçlanmaları da beraberinde getirmektedir.
Kredi sözleşmesinin tamamını okuyun. Çünkü ek olarak farklı masraflar tarafınızdan tahsil edilmeye çalışılabilir. Daha sonra bu durumu fark ettiğiniz de iş işten geçmiş olacaktır. Çünkü imzaladığınız sözleşme banka ile sizin aranızda tüm yasal koşulları kabul ettiğinizi beyan etmektedir.
İhtiyacınız olan krediyi almak istiyorsanız bu kurallara dikkat etmelisiniz. Daha sonra zorluk yaşamamak adına bu durumları göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Bankaların geri ödeme konusunda yaşadığınız sıkıntıları umursamadığını bilmeniz gerekir. Sözleşme gereği tüm sorumlulukları kabul ettiğinizden dolayı farklı bir bahane üretmeniz mümkün değildir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri