KOSGEB Kredisi İle Kurulabilecek 5 İş Fikri

KOSGEB kredisinin ana amacı küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kuruluşunu ve gelişimini destekleyerek girişimciliğin artmasını sağmaktır. Bu kapsamda iş kurmak isteyen girişimci adayları bir takım başvuru aşamalarından geçerek KOSGEB kredisi ve desteği için uygun olup olmadığı araştırılmaktadır. Ardından da girişimcilik eğitimi verilerek KOSGEB kredisinin nasıl değerlendirilebileceği danışmanlar tarafından anlatılmaktadır.

İlk başta işletme kuruluş desteği 2.000 TL, kuruluştan sonra makine, yazılım ve donanım sistemleri için için 18.000 TL ve son olarakta işletme giderlerine için 30.000 TL KOSGEB kapsamında destek olarak verilmektedir.

KOSGEB Kapsamında Desteklenen 10 İş Fikri

1- Çikolata üretimi ve satışı: Çikolata üretimi ve satışı için destek verilmektedir. KOSGEB girişimcilik eğitimlerinde satış ve pazarlama teknikleri de öğretilerek bu süreçte destek olunmaktadır.

2- Paketleme işi: Paketleme işleri genellikle firmalara fason şekilde yapılmaktadır. Bu kapsamda paketleme işi sektöründe kendi işinizi kurmak için siz de devletten KOSGEB desteği alabilirsiniz ve işinizi geliştirmek için gerekli olan makine desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

3 – Halı ve kilim imalatı: Halı ve kilim yapımı için destek alarak işletmenizi kurmanız mümkün. KOSGEB desteği özellikle el işi ağırlıklı işlerde yani kilim ve halı imalatı gibi sektörlerde bulunmaktadır.

4- Doğal kozmetik ürünleri: KOSGEB desteğiyle doğal ve kimyasal olan ürünler üretmek mümkündür. Bu nedenle el kreminden sabuna farklı ve doğal ürünler üreterek kendi işinizi kurabilirsiniz.

5- Dondurma Üretimi: Öncelikle Soft dondurma makinelerinde gerekli olan dondurma tozları ile dondurma üretimi yaparak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri