İş Bankası Hesap İşletim Ücreti

Her bankada olduğu gibi İş Bankasında da işlem ücreti bulunmaktadır. Yazımızın bu bölümünde bu konu hakkında bilgilerimizi sunacağız. İş Bankasında da 6 aylık dönem sonrasında mevduat hesaplarınızdan işlet ücreti alınmaktadır. Bu bankayı öteki bankalardan ayıran bir özellik ise 2 adet mevduat hesabınızın olması durumda sadece 1 mevduat hesabı üzerinden işlem ücreti alınacak olmasıdır. Örneği Yapı Kredi Bankasında bu durum uygulanmamaktadır. İlgili hesaplarınızdan birebir olarak yaklaşık 70 TL hesap işletim ücreti alınmaktadır.
İş Bankası hesap işletim ücretlerini mevduat hesabınızda bulunan hesap bakiyesi bölümünden kontrol edebilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda, hesaba para aktarılmasıyla işletim ücreti alınmaktadır.
İstisna Durumlar
2 adet ve daha fazla fatura ödeme talimatı bulunan hesaplardan hesap işletim ücreti alınmıyor.
Tüketici kredisi bulunan ve ilgili dönemlerde mevcut hesaptan otomatik ödeme talimatı bulunan müşterilerden hesap işletim ücreti kesilmez.
Mevduat hesabınız üzerinden kredi kartı ödeme talimatınız var ise hesap işletim ücreti kesilmez
28 yaşın altında olmak koşuluyla öğrenci statüsündeki müşterilerden de bu ücret alınmaz.
Konuyla ilgili detaylı bilgiler İş Bankasının resmi internet sitesinde bulunmaktadır. Bu anlamda İş Bankası oldukça fazla tercih edilir ve işlem yapılabilir bankalar sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bankalar arasında gerekli araştırmaların yapıldıktan sonra size uygun olanı tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri