Halk Bankası EFT Saatleri

Forex Ticareti Nasıl Yapılır?

Taksitle Cep Telefonu Alma

Kredi Kartım Kayboldu Yenisi Nasıl Gelir

İdari ve Kanuni Takip

KREDİ KARTLARI 25 Ekim 2015 - 14:00
1.268 okunma

Kredi kartı ya da kredi hesaplarında gecikme yaşayanlar için oluşturulan idari ve kanuni takip kavramlarının neyi ifade ettiklerini açıklayacağımız bu yazımızda tüketiciler için önemli bilgilere de yer vermiş olacağız

İdari Takip

Herhangi bir bankaya borçlu olmanız durumunda, kredi geri ödemelerinin zamanında yapılmadığı görülmektedir. Belirtilen tarihlerde ödenmeyen borçlar için bankalar idari takip kararı almaktadır. Eğer kredi kartında bu sorunu yaşıyorsanız; yaptığınız harcamalar aynı ayın ekstresine yansır ve hesap kesim tarihinden sonraki 10 günlük süre içerisinde ödemeniz talep edilir. Geç yapılan ödemeler tüketicilerin aynı zamanda kredi notunu da olumsuz etkiler ve 90 günün sonunda artık idari takip işlemleri başlatılır. Bu uygulamayı tüm bankalar gerçekleştirmezken bazı bankalarda sıkça görülebilen bir durumdur. Ödemesini yapamadığınız borçları taksitlendirerek yapılandırabilir ve düzenli ödemelerinize başlayabilirsiniz.

Kanuni Takip

90 gün sonunda size tanınan 7 gün içerisinde ödenmeyen borçlar için başlatılan takip sistemidir. Kanuni takip aynı zamanda icra işlemlerinin bir diğer adıdır. Bankalar avukatları aracılığıyla kanuni takip başlatır ve borcunuzun tahsilatını yapmayı amaçlar. Bütçe plânına uygun olmayan kredi talepleriniz ödememeniz durumunda zorlu süreçlerle karşılaşacağınızı unutmamanız gerekir.
Bu yüzden kredi taleplerinizde tekrar araştırmalarınızı yapıp sadece ihtiyacınız olan krediyi belirlemelisiniz. Düzensiz ödemelerin bir süre sonra ortaya çıkardığı bu takip sistemleri uzun süre başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden bütçenize göre hareket etmenizde fayda var.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

*

Bunlar da var!
İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri

5 Ekim 2015
303 okunma
Altın Alım-Satım İşlemleri

Altın Alım-Satım İşlemleri

24 Ağustos 2015
324 okunma
Finansbank Kredi Başvurusu

Finansbank Kredi Başvurusu

31 Ağustos 2015
313 okunma
Borsalarda Yön Bulma Özelliği

Borsalarda Yön Bulma Özelliği

25 Ağustos 2015
321 okunma
Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri

29 Eylül 2015
322 okunma
Burgan Bank Ev Kredisi

Burgan Bank Ev Kredisi

14 Ekim 2015
298 okunma
Kredide Hayat Sigortası

Kredide Hayat Sigortası

17 Eylül 2015
343 okunma
Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası EFT Saatleri

17 Eylül 2015
276 okunma
Faizsiz Bankacılık

Faizsiz Bankacılık

25 Ağustos 2015
271 okunma