Hızlı Borç Ödeme Teknikleri

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan borçlanma, neredeyse tüm insanlarda bulunan olumsuz bir faktördür. Küçük aşamalarla başlayıp daha sonra büyüyebilen borçlanmaların sonunda güzel olmayan ceza yaptırımları bulunmaktadır. Birçok kez haberlerde borçları yüzünden intihar eden insanlara bile denk geliyoruz. Durum bu iken, borçlarınızdan nasıl hızlıca kurtulmanın yolları aranmalı ve bu tür sıkıntılarla baş başa kaldığınızda yapmanız gerekenleri bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Borçlardan kurtulmak için öncelikle;

Kredi kart kullanımı sınırlandırılmalıdır ya da tamamen kullanılmamalıdır. Çünkü istediğiniz her şeye kredi kartıyla sahip olabiliyor ve ihtiyaçlarınızın dışında harcamalar yapabiliyorsunuz. Kredi kartı ödemelerinde yaşanan gecikmelerden sonra gerekli tedbirler alınmadığı takdirde yasal takip işlemleriyle karşı karşıya kalabileceğiniz unutmayın.

Ek gelir imkânları oluşturulmalıdır. Yaptığınız işten elde ettiğiniz gelir sizlere yetmeyebilir. Bunu yanında alternatif işler de yapabilir ve borçlarınızı azaltabilirsiniz.
Borç listesi yapılmalıdır. Çünkü bu konuda bir muhasebe yapmazsanız borçlarınız zamanla artacaktır.
Eğlenceye son vermelisiniz. Bir süre zevklerinizi doyurmak için yaptığınız harcamaları ertelemeniz tavsiye edilir. Dışarıda yemek yeme alışkanlığı da bunlardan biridir.

Organize hareket etme kabiliyetine sahip olun. Çünkü bu konuda daha önce başı ağrımış kişiler elbette çevrenizde bulunmaktadır ve destek almanızı sağlayabilirler

Kullanmadığınız ürünleri satabilirsiniz. Bu durumda hem maddi olarak rahatlamış olacak hem de rastgele almış olduğunuz ürünlerden kurtulabileceksiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri