Hisse Senedi Teminatlı Krediler

Elinizde bulunan menkul kıymetlerden olan hisse senetlerinizin teminat gösterilmesi karşılığında Borsa İstanbul’da yatırım yapmak amacıyla kullanılan bir kredi çeşididir. Bu kredi ile gün içerisinde borsada yapacağınız açığa alma işlemleri düşük maliyetlerle yapılabilmektedir. Aracı firma hisse senedi kredisi tanımlayarak müşteri hesabına açtığı kredilerle beraber imzalanan sözleşme hükümlerini yerine getirir. Hisse senedi teminatlı kredilerden faydalanarak sermaye olarak gördüğünüz nakit paradan çok daha fazla alım yapmanız mümkün olmaktadır. Maliyeti çok düşük olmakla beraber uzun vadeli yatırımlarda da kullanılmaktadır.
Koşullar;
Açığa alış işlemleri ile günlük kazanç sağlayan ve pozisyonunu sonlandırmayarak kısa vadeli işlem görmek isteyen yatırımcılar,
Yapılan araştırmalar ve yorumlar sonucu elde edilen görüşe uygun olan bir hisseye kâr elde etmek amacıyla yatırım yapmak ve bunu kaldıraç sisteminden yararlanarak yapmak isteyen yatırımcılar.
Bu koşulları sağlamanız dâhilinde hisse senedi teminatlı kredilerden faydalanmanız mümkündür.
Avantajları;
%90 oranında teminat sağlanır.
Trade önerileri performansından yararlanılabilir.
Gün içi işlemlerde yapılabilir.
Düşük maliyetl ile yüksek miktarda işlem yapma avantajı sunar.
Bir yatırımcı hisse senetlerini teminat göstererek kazanç elde etmek istiyorsa öncelikle bu koşulları sağlamalı ve az önce yukarıda belirttiğimiz avantajlarında da yararlanma şansına sahip olmalıdır. Bu işlemin yapılmasını sağlayan aracı kurumlara başvurarak sizler de yatırımlarınıza başlayabilirsiniz. Tek bir fert olarak borsada işlem yapılamayacağı için aracı kurumdan destek almanız şarttır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri