Halkbank Kredi Başvurusu

Devlet destekli bankalardan biri olan Halkbank, müşterilerine özel kampanyalar düzenleyerek kredi imkânlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Özellikle kendi müşterilerine verdiği krediler de memnuniyet sağlamaya devam eden Halkbank, birçok bankanın arasından sıyrılmış ve tercih edilen bankalardan birisi olmuştur.
Halkbank Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar
Başvuracak olan kişinin nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport belgesi
Gelir belgesi ve maaş bordrosu
Bu belgeler ile beraber Halkbank şubesine gidip ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Emekliler emekli belgeleriyle beraber, çiftçiler ise çiftçilik belgeleriyle beraber ayrıca bankaya uğrayabilir ve ihtiyacı olan kredi için başvuruda bulunabilir. Ev sahipleri de aynı zamanda kira gelir belgesini bankaya iletebilir. Bankalar arasında ekstra istenen belgelerde değişiklik yaşanabilir. Taşıt kredisi çekmek isteyen tüketiciler ise ruhsat, motorlu araç tescil ve trafik belgeleriyle beraber başvuruda bulunabilirler.
Gerekli koşulları sağlayan herkes Halkbank Kredi Başvurusunda bulunabilmektedir. Herkesin yaşadığı bir sorun daha bulunur. Daha önce farklı bankalarla sorun yaşamış olan kişiler için kredi talep işlemleri zorlu bir süreçten geçmektedir. Kredi puanına bağlı olarak değişecek bu durum bazen sizden kefil istenmesine de sebep olabilir. Çünkü bankaların ortak kullandığı bir sistem olan KKB sorgulama uygulaması ile bankalarda yaşadığınız tüm sorunlar ve gecikmeler ekranlara yansımaktadır. Bu durum da sizlere kredi şansı tanınmamasına sebep olabilir. Halkbank Kredi Başvurusu sonucunu da ayrıca telefon bankacılığı ile öğrenebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri