Gelir Belgesiz Kredi Alma Yöntemleri

Birçok banka ve finans kuruluşu farklı kredi paketleri sunarak tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlar. Fakat her kredi başvurusunu da olumlu değerlendirmeyebilir. Bu anlamda bankalar kredi talebinde bulunan müşterilerden bazı belgeler talep eder. Kefil ve gelir belgesi en çok aranan belgelerdendir.

Geçtiğimiz yıllarda gelir belgesi olmayanların kredi talepleri genel de olumsuz yanıtlanmaktaydı fakat günümüzde artık bazı durumlarda olumlu yanıt alınabilmektedir. Peki, gelir belgesi olmadan kredi almak için ne gibi yöntemler uygulanmalıdır?

Öncelikle gelir belgesi olmayan kişiler bankalar tarafından risk faktörü olarak görülebilmektedir. Yani bu kişilere bankalarca duyulan güven çok azdır. Bu durum da banka için bir risk faktörü oluşturmaya yetecektir. Eğer banka sizlere gelir belgesi olmadan kredi vermeyi kabul ediyorsa, faiz uygulamalarında biraz artış gösterecek uygulamalara gidecektir. Gelir belgesi olmadan talep edeceğiniz kredilerde banka geçmişe yönelik incelemelerde bulunacak ve bu durumu göz önüne alarak sizlere kredi vermeye çalışacaktır. Ya da aynı bankaya ait kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız bankanızın sizlere güven duyacak olması kaçınılmazdır.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Yöntemlerinde kullanacağınız bir diğer seçenek ise kısa mesaj yoluyla başvuracağınız kredilerdir. Düşük miktarda talep ettiğiniz kredilerde bankalar sizden gelir belgesi talep etmeyecek ve ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik istediğiniz krediyi tarafınıza tahsil edebilecektir. Bu durumları göz önüne alarak gelir belgesi göstermeden de kredi alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri