Findeks Kredi Notu Sorgulama

Bankalara olan bağımlılığın her geçen gün artması beraberinde de birçok sorunu getirmektedir. Nakit ihtiyaçların karşılanması amacıyla bankalara başvuran kişiler olumlu yanıt alamadıkları takdirde birkaç kez daha başvurabilir. Bu durumda unutulmaması gereken bir durum var; Kredi notu adı verilen puanlarınızın düşmesini istemiyorsanız sürekli olarak kredi taleplerinde bulunmamanız gerekiyor.
Son dönemlerde artan kredi ihtiyacı insanları kredi notu hakkında bilinçlendirmiştir. Çünkü bu puanlama sistemine bağlı olarak alacağınız kredinin türü ve miktarı değişmektedir. Yine bu alanda bankalar ve bir takım özel kuruluşlar hizmet vermektedir. Findeks adı verilen web tabanlı bir uygulama ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür.
Findeks uygulamasından faydalanmak için öncelikle üye olmanız gerekir. Üyelik anında TC Kimlik Numarası, doğum Tarihi, e-posta adresi vb. gibi başlıkların doldurulması şarttır. Daha sonra karşınıza çıkacak olan ‘’Sözleşmeyi okudum, anladım’’ ibaresini işaretleyerek üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek onay kodunun akabinde artık online olarak Findeks uygulamasını kullanabilirsiniz. İlgili menüleri takip ederek ister kendinizin isterseniz de başka bir kişinin kredi puanını sorgulatabilirsiniz. Menülerden farklı bilgilere de sahip olabileceğiniz gibi bu uygulamayı kullanırken hızlı bir şekilde yanıt alabileceksiniz. Kredi raporunuzu isterseniz düzenli olarak her gün takip edebilirsiniz. Bu gibi uygulamalar ile artık sürekli olarak bankaya gitmenize gerek yok. İnternet sağlayıcınız üzerinden rahatlıkla bilgilerinize erişebilir ve kredi notunuzu takip edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri