En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2015 yılında en çok kazandıran hisse senetlerini inceleyeceğiz. Bu yıl borsalardaki dalgalanmalar yine gündemde yerini alıyor. Uluslararası piyasalarda da örneğin Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz ve ülkemizde yapılan seçimler ve halâ kurulamamış hükümet gibi unsurlar sürekli olarak borsayı etkilemektedir. Bu kadar sorunlu bir yılda hisse senetleri yine istikrarlı çıkışlarını sürdürmeyi başarmıştır. En çok kazandıran hisse senetlerinin başında havacılık, banka, konut, otomotiv ve inşaat gelmektedir. Bunlara bağlı olarak yer alan şirketler de aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Petkim Hisseleri: Tarım, otomotiv, kozmetik ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren PETKİM, ülkemiz sanayisi için oldukça önemli bir yere sahiptir. 2014 yılında yatırımcılarına sürekli kazandıran bu hisseler 2015 yılında da kazandırmaya devam etmektedir.

Vakıfbank Hisseleri: %94 oranında en yüksek kredi takibiyle ilk sırada olan Vakıfbank, Merkez Bankasının faiz indirimine gitmesinden sonra 2015 yılının en çok kazandıran hisse senetleri arasında yerini almıştır.

Arçelik Hisseleri: Son 5 yılda büyük bir gelişme gösteren elektronik şirketi Arçelik, 2015 yılında da kazandırmaya devam ediyor.

Enka İnşaat Hisseleri: TL’nin değer kaybettiği dönemlerde nakit pozisyonunu oldukça yüksek tutmayı başararak ayakta duran şirketin faaliyet alanları arasında enerji, petrol ve doğalgaz bulunmaktadır. Yatırımcılarına en çok kazandıran hisse senetleri arasındadır.

Torunlar GYO Hisseleri: Mail of İstanbul projesi ile satış ve kira gelirleri açısından yüksek bir trend yakalayarak dikkatleri üzerine çeken şirket ayrıca Torun Tower’i yıllık 20 milyon dolar ücret karşılığından Denizbank’a kiraladıktan sonra en çok kazandıran hisse senetleri arasında yerini aldı.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri