Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Günümüzde birçok insan emekli olduktan sonra rahat yaşam standartlarının biraz üzerinde yaşamayı hedeflemektedir. Fakat Türkiye’de emekli maaşı ve ikramiyeler bu standartları yakalamaya elverişli değildir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler ise emeklilere verilen kredilerden yararlanmak adına bankalara başvurmaktadır. Bazı bankalar emeklilere özel kredi imkânı sunarak bu duruma son vermektedir.
Bankalar genel olarak emekli maaşına göre uygun kredi imkânları sunabilir. Fakat talep edilen doğal bir durum ortaya çıkmaktadır. Kredi talep eden kişinin daha önce bir banka ile sorun yaşamamış olması ve kredi ödemelerinin düzenli olması gerekmektedir. Aslında maaş aldığınız bankadan kredi talep etmek daha avantajlıdır. Çünkü maaşınızı aldığınız banka, geri ödemelerini bir şekilde güvence altına almış olur.
Emeklilere kredi veren bankaların başında Denizbank gelmektedir. Uygun vade ve faiz oranlarıyla emekliler için bir fırsat olan Denizbank 3 ayda 1 anapara geri ödemeli kredi verebilmektedir. Emekli maaşınızı Denizbank’tan almak isteyenlerin karşısına ise daha güzel imkânlar çıkmaktadır. Denizbank’ın yanında İş Bankası da emekliler için kredi imkânı sunabiliyor. Emeklilere özel faiz oranlarıyla beraber 36 aya varan vadelerle artık kredi çekmeniz mümkün olabiliyor. Çok özel kampanyalardan faydalanamayacak olsanız bile bu iki bankadan birini tercih ederek emeklilik hayatınız boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ve uygun geri ödeme seçenekleriyle zorluk yaşamadan kredi ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Emeklilere kredi veren bankalar ve özellikleri bu şekilde ele alınmaktadır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri