EFT’nin Hesaba Geçmemesi

EFT’nin Hesaba Geçmemesi EFT işlemlerinden sonra talep edilen para hesaplara geçmediyse bir takım işlemler yapabilir ve EFT’nizi takip edebilirsiniz.
Öncelikle EFT’yi, EFT saatleri içerisinde yapıp yapmadığınızı kontrol etmelisiniz. Bu yüzden EFT işlemini belirli saatlerde gerçekleştirebiliyorsunuz. EFT işlemleri hafta içi sabah 09.00’da başlayıp bitiş süresi ise bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bitiş saati en geç 17.30 olarak belirlenmiştir. Çalıştığınız bankanın saat aralıklarını öğrendikten sonra EFT yapmak bu yüzden önemlidir. Ayrıca sadece hafta içi geçerli olacak olan bu saat aralığı işlemlerinizin çok kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır. Hafta sonu yapılan EFT’ler hafta başında işlem görülmek üzere otomatik olarak Merkez Bankası tarafından ertelenmektedir.
EFT hesaba geçmediyse ekstra olarak EFT sorgulama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya transfer işlemi gerçekleşmemişse bankanızla görüşebilir ve işlemin gerçekleşmesi için talebinizi hızlıca iletebilirsiniz. Bazen böyle durumlar yaşanabiliyor.
Her ne kadar teknoloji bu kadar gelişmiş olsa da küçük sorunlar yaşanması beklenebilir. Çünkü banka sistemleri üzerinde özellikle hafta sonu binlerce emir bulunmaktadır. Bu emirler aynı anda devreye girdiğinde sistemlerde bir gecikme söz konusu olabilir. EFT işlemleri bu sayede bu durumdan ayrılır çünkü belirlenen saat aralıklarında yapıldığı sürece hızlıca gerçekleşir. EFT işlemleri hafta içerisine uygulanan saatlerde gerçekleşirse herhangi bir sorunlar karşılaşılmaz. Genel olarak hafta sonu yapılan EFT işlemlerinde bu tür küçük sorunlarla karşılaşılabiliyor. Yine de EFT işlemleri güvenle yapılabilmektedir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri