EFT Saatleri

Sermayesini bankalar aracılığı ile yönetenler sürekli olarak EFT ya da Havale işlemleri gerçekleştirir. Havale işleminde gönderilen paralar anlık olarak hesaplara aktarılmaktadır. EFT işlemleri için aynı durum söz konusu değildir.
EFT işlemleri farklı bankalar arasında yapılır ve Merkez Bankası tarafından yönetilir. Bu durumdan kaynaklı EFT işlemleri de belirli saatler arasında yapılmaktadır. Resmi tatil günleri hariç sabah 09.00 ile akşam 17.30’a kadar EFT işlemleri yapabilirsiniz. Bankadan bankaya göre değişen EFT saat işlemleri de bulunmaktadır. EFT yapacağınız bankanın müşteri hizmetlerinden ayrıca destek alabilirsiniz. Örneğin Akbank EFT saatleri normal standartlar gereği sabah 09.00’da başlar ve 17.00’a kadar devam eder. Bu saatler arasında yapacağınız EFT işlemleri gün içerisindeki işlem yaptığınız bankanın hesabına yatırılır. Akbank’ta 17.00’dan sonra EFT yaparsanız ertesi gün 09.00’dan sonra hesapta hareketlilik görünecektir ve işlem ücretine tabi tutulabilmektedir. Akbank’ın bu konudaki bir diğer özelliği ise hafta sonları da EFT uygulamasının yapılabiliyor olmasıdır. Fakat bu durumda paranız haftanın ilk günü olan Pazartesi günü hesaba yansıtılacaktır.
EFT saatleri hakkında verilebilecek bilgiler ışığında işlemlerinizi sağlamanız gerekmektedir. Oldukça kolay ve kullanılabilir bir yöntem olan EFT yöntemiyle hızlı para akışı sağlanabilmektedir. Günümüzde bankalar teknolojik gelişmelere ayak uydurarak gelişimini sürdürmekte ve müşterilerine hizmet vermeye de devam etmektedir. EFT yapacağınız bankaların saat aralıklarını öğrenerek işlem yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri