EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

EFT ne zaman hesaba geçer, merak edenler yazıyı okuyarak EFT saatlerini öğrenebilirler. EFT, bankalar arası para transferine verilen isimdir. Bu transfer işleminde, banka adı, Iban no, isim soyisim ve şube kodu ve para miktarı girilmesi gerekir. Bu tür bilgiler girilirken oldukça dikkatli davranmak, yapılan işlemi birkaç kere kontrol etmek gerekir. Aksi halde, yapılan EFT işlemi iptal ettirilmemesi halinde, parayı gönderen kişi zor durumda kalacaktır.

EFT Ne Zaman Hesapta Olur?

EFT işlemleri, resmi iş günleri içerisinde, banka çalışma saatlerinde hesaba yatar. Hafta içi 09:00-16:00 arasında yapılan EFT’ler aynı gün içerisinde, hesaba geçer. Resmi tatillerde ve hafta sonları yapılan Eft işlemleri ise, bir sonraki iş gününün ilk saatlerinde, hesaba yatacaktır.

EFT Hesaba Yatmadıysa Ne Yapılması Gerekir?

EFT işlemlerinde, EFT yapılan ücret hesaba yatmadıysa, dekonttaki Iban no, isim, miktar gibi bilgilerin doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Eğer hesapta olan miktardan fazla miktarda para transfer edilmek istendiyse banka bu kabul etmez ve bu işlemi iptal eder. Eğer para hesabınızdan çıkmış ama yatırdığınız hesaba yatmadıysa, tüm bilgilerin doğru olduğundan eminseniz, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, yanlışlık yapıldığını beyan etmelisiniz. Banka hesabınızdan çıkan bir para, sizinle alakalı olmayan bir yanlışlıktan dolayı başka bir hesaba geçirilmişse, banka bunu düzeltecektir. Fakat gönderici tarafından yapılan bir yanlışlık söz konusu ise, bu işlemin iptal ettirilmesi söz konusu değildir. Banka aracılığıyla, yanlışlıkla para gönderilen hesabın sahibini bularak, paranın hesabınıza geri yatırılmasını isteyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri