Borsaya Giriş İşlemleri

Geçmiş yıllara göre artık daha hızlı ve kolay yapılabilen borsa yatırımları sayesinde küçük ya da büyük yatırımcılar kazanç sağlamaya devam etmektedir. Ülkemizde 80’den fazla faaliyet gösteren aracı kurum bulunmaktadır. Komisyon oranları bakımından bu aracı firmaların kendileri arasında düzenledikleri bir takım politikalarda bulunmaktadır.

Genel Prosedürler
Borsa aracı kurumlarından bazıları deneme hesap oluşturulmasına izin vermektedir. Bu durumu araştırarak deneme hesap kullanımlarını destekleyen aracı kurumları tercih etmenizi öneririz. Hangi kurumla çalışmak istiyorsanız öncelikle tarafınıza iletilen sözleşmeyi eksiksiz doldurarak yine ilgili aracı kuruma iletmeniz gerekiyor. Sermayenizi, tercih ettiğiniz aracı kurumla anlaşmalı olan bankaya ileterek hesabınızın açılmasından sonra yatırımlarınıza başlayabiliyorsunuz.

İşlemlerin Hızlı İletilmesi
İnternet bankacılığı menülerinde işlem yaparken tarafınıza iletilen SMS’lerin anında kontrol edilmesi gerektiğini ve işlem süresinin 3 dakikadan sonra sona erdiğini biliyorsunuz. Bu yüzden aracı kurum seçiminde özel yazılımlara sahip olup olmadıkları konusunda da araştırma yapmanız gerekecektir. Bu özel yazılımlar sayesinde sizlere iletilen programlarda alarm özelliği bulunur ve sizlerin belirleyeceği zaman aralıklarında seçtiğiniz hisse senetlerine emir uygular. Bu şekilde de işlemler hızlı bir şekilde iletilmektedir.

Gelişmiş Analiz Yöntemleri
Ücretsiz olarak sunulan Java uygulamalarına belirli lisans tanımlamaları yaparak takas, bilanço ya da kademe analizi gibi birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu analiz yönteminden de faydalanılarak sağlıklı yatırımlar yapabilir ve tamamen kâr elde etme amaçlı ilerleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri