Borsada Riskleri Önlemek için Tavsiyeler

Borsa piyasasında ilginizi çeken ve yatırım yapmak istediğiniz birçok senet olabilir. Fakat risk faktörlerine bakıldığında hangisinin daha fazla kâr getirebileceğini anlayabilirsiniz.

Tercih Edilebilir Senetler

Büyük şirketler, bazı dönemlerde kârlılık oranlarını açıklar ve geride bıraktığı yılda neler kazandığına dair bilgileri kamuoyuna sunar. Bu aşamalardan sonra şirket kendi isteğine göre kâr payı da dağıtabilmektedir. Alacağınız bu haberden sonra yapmanız gerekenler arasında, iniş-çıkış grafiklerini incelemek ve senetlerin tamamına dair gerçek bilgilere ulaşmak olacaktır. Size uygun olduğunu düşündükten sonra hisseyi alabilir ve hemen satabilirsiniz.

Teknik Analiz Risklerini Azaltma Yöntemleri

Borsada boğa trendlerini yakalamak çok önemlidir. Yükseliş kanalları içerisinde alt trend bandına yaklaşım hızına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu düşüş sert şekilde gerçekleşiyorsa o bölgenin kırılma ihtimali fazladır. Yavaş bir düşüş gerçekleşiyorsa bir süre beklenebilir ve birkaç gün ya da haftalık bazda senetleri toplayıp yükseliş trendine geçilebilir. Garanti sayılacak bir durum olmamakla beraber anlık değişimlerin tekrar yaşanabileceğini unutmayın.

Bazı zamanlarda özel fırsatlar desteğin kırılmasından sonra başlayabilir ve bu da orada alım yapan insanlar arasında paniğe yol açar. Yaşanan bu panik sonucunda satış emirleri verilebilir. Anlayabildiğiniz üzere dirençler satmak, destekler ise almak için kullanılır. Sadece direncin kırıldığını gözlemliyorsanız tekrar almayı deneyebilirsiniz. Buna zıt olarak destekler kırılıyorsa, yatırımınız tamamen yok olabilir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri