Borsa Taktikleri

Günümüz insanlarının ekonomiye karşı ön yargılı olmasında farklı sebepler bulunmaktadır. Yatırımcı potansiyeli bu ön yargılar sonrasında azalmıştır. Yatırımcıların birçoğu borsayı tercih etmekte ve kâr elde etmeye devam etmektedir. Ülkemizin ekonomisi oldukça hassa bir yapıya sahip olmakla beraber, çoğu zaman da borsa yatırımcıları bu durumdan dolayı olumsuz etkilenmektedir. Borsadaki dalgalanmalardan en az etkilenmek adına birçok ekonomist bu konuda bilgiler paylaşmakta ve günümüzde yaşanan siyasi gelişmelerden dolayı etkilenen borsa piyasasında uygun taktiklerin kullanılması için hatırlatmalarda bulunmaktadırlar. Borsa İstanbul bu etkenlere bağlı olarak sert inişli-çıkışlı bir yapıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu derece kırılgan bir yapıda gerçekleşen işlemlerden dolayı, özellikle hisse senetler üzerinden işlem yapan yatırımcıların hisse senedine sahip olan şirketleri de yakından takip etmesi gerekir. Şirketlerden gelecek bir açıklama ile ani değişimler yaşanabilmektedir. Borsa platformlarında yatırımcılar iyi analiz yapabilme özelliğine sahip olmalıdır. Gerekirse uzmanlar aracılığı ile bilgi alış-verişlerinde bulunulabilir ve borsacılık eğitimlerinden faydalanılmalıdır. İnternet ortamında bu bilgilere de ulaşabileceğiniz ve tüm sorulara yanıt alabileceğiniz unutmayın.

Borsacılık sektöründe güçlü bir yatırımcı olabilmeniz adına uzman kişilerden destek almanız her zaman tavsiye edilecektir. Bu kişiler belirli aralıklarda borsa rapor ve analizleri yayınlayarak yatırımcılara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Temel ve teknik analiz yöntemleriyle bu bilgileri birleştirerek uygun yatırımların ne zaman yapılabileceği hakkında fikir sahibi olabilir ve kâr amaçlı olarak borsa sektöründe yer alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri