Borsa Stratejilerinin Kazandırma Olasılıkları

Borsa piyasasında yer alan yatırımcılar sürekli strateji belirleyerek işlem yaparken de kazanç sağlayabilir. Bununla beraber borsa stratejileri uygulayan bir kişi ile sıradan bir yatırımcı ile hangi koşullarda kâr elde edebilir, aşağıda belirtilmektedir.

Kazanma Olasılıkları

  • Borsanın takibi sürekli olarak yapılmalıdır. Piyasada %100 kazanç garantisi olmamakla beraber güncel olarak yapılan takipler sürekli kazanç getirmeyebilir.
  • İhtiyaç dışı yatırım yapmak borsanın kuralları arasındandır. Uygulayacağınız stratejinin olumlu ya da olumsuz sonuçlarında anaparanızın etkilenmesi sizi ya endişelendirecek, ya da yüksek kazanç sağlamanızı beraberinde getirecektir.
  • Aracı kurum seçimi borsa piyasalarında çok önemlidir. Seçeceğiniz aracı kurumun lisanslı olması ve tüm yasal koşulları sağlaması gerekmektedir. Finansal anlamda güçlü aracı kurumlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.
  • Teknik ve temel analiz yöntemlerinden yararlanmanız sizlere kâr sağlatabilir. Şirketlerin son durumları her zaman incelenmeli ve en çok kullanılan teknik analiz yöntemini uygulayabilirsiniz.
  • Borsadaki yorumlara ve verilecek tüyolara karşı duygusal davranmamanız önerilir. Kendi strateji kurallarınızdan vazgeçmemelisiniz.
  • Çoğu yatırımcının sermayelerini kaybettiği bir platform olan borsa piyasasında her şeye hazırlıklı olmanız gerekecektir. Yani kaybettiğiniz bir durumda, zararınızın kurtaracak faaliyetlere hemen girişmemeniz gerekir. Direncinizin tamamen kırılması, o gün için borsada kazanamayacağınız anlamına gelebilir.

Yukarıda belirttiğimiz olasılıklar, bir yatırımcının borsa piyasasında karşısına çıkacak durumlardır. Bunlara dikkat ederek borsada ne kadar hazırlıklı olup olmadığınıza karar verebilir ve başarılı yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri