Borsa Demo Hesap Açma

Borsa piyasası, sermaye borsaları yani menkul kıymetlerin ticaretinin yapıldığı kurumsal piyasalara olarak adlandırılır. Dünya üzerinde borsa işlemlerinin yapıldığı kurumlar bulunur. Ülkemizde de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB) borsa işlemlerinin yapıldığı kurumdur. Bu kurum üzerinden yapılan işlemler SPK yani Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenir. Bu sayede yatırımcıların sermayeleri Takasbank adı verilen banka tarafından güven altına alınır.

En çok işlem yapılan borsa türleri arasında Kıymetli Kâğıtlar borsası içerisinde yer alan ve işlem gören hisse senetleri yer almaktadır. Bu hisse senetleri işle yapılan işlemler bazen kâr bazen de zarar getirebilmektedir. Çünkü yatırımcı farklı bir şirketin hisse senedine işlem yatırım yapıyorsa o şirketin hisse senedinin değeri artış göstermektedir. Yatırım işlemlerinden sonra ters yönde bir gelişme gösterilir ise zarar getirmiş olacaktır. Borsa yatırım işlemlerinde deneyimli olan yatırımcıların bu gibi durumları önceden tahmin etmesi gerekir.
Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde borsacılık konusunda eğitim veren internet siteleri ve tüm bilgilere ulaşabileceğiniz borsa blogları da bulunmaktadır. Bu bilgilere eriştikten sonra borsa demo hesabı açabilir ve yapabileceğiniz işlemler hakkında kendinizi deneme şansı yaratabilirsiniz. Borsa risk içeren bir işlemdir ve dikkatli olunması gerekir. Aksi halde tüm sermayenizi borsada kaybedebilirsiniz. Bu demo hesaplar sayesinde hem yatırım yapacağınız şirket hakkındaki bilgilere sahip olabilir hem de güvenle işlem yapabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri