Borç Kapama Kredisi

Farklı bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın tek bir bankada toplanması amacıyla düzenlenen bir kampanya olarak bilinen borç kapama kredisi, günümüzde destek görmeyen bir kredi türüdür.
Aynı zamanda borç kapama kredisine ihtiyaç kredisi adı da verilebilir. Farklı bankalara olan borçlarınızın ödeme tablolarına bakarak bu borçları transfer etmek istediğiniz bankaya başvurarak hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu hizmeti sadece kredi borcu olanlar değil, kredi kart borcu olanlarda kullanabilmektedir. Böylece tüm borçlarınız transfer edilen banka tarafından kapatılır. Tarafınıza ait olan bu borçlar tek bankada taksitlendirilir ve eşit ödeme imkânlarıyla geri ödemesi sağlanır.
Detaylı olarak düşünüldüğünde mantıklı bir seçim olabilecek olan borç kapama kredisine bankaların sıcak bakmadığı görülmektedir. Ayrıca bu kampanyadan faydalanmanız için kredi notunuzun da yüksek olması gerekmektedir. Çünkü bankalar bu taleple gelen müşterilerin önce KKB sorgulamasını gerçekleştirir ve karşılaşılan bir sorunda bu talebi yerine getirmez. Geçmiş dönemlerde yaşadığınız ödeme sorunları KKB ekranlarına yansıyacak ve ilgili banka tarafından görülecektir. Sizler için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu duruma dikkat etmeniz gerekecektir. Borçlarınızı toplayacağınız banka ayrıca sizden farklı masraflar da talep edebilir. Dosya masrafı ve adını bilmediğimiz masrafların eklenmesi de borcunuzun biraz daha artmasına sebep olacaktır. O yüzden pek tavsiye edilmeyen borç kapama kredileri için detaylı bilgileri internet üzerinden de sağlıklı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri