Bireysel Kredi ile Para Biriktirme Yolları

Zor günlerde lazım olur mantığıyla hareket ederek para biriktirme mantığı toplumumuzda her zaman vardır. Çoğu zaman paranın önemini anlayabilmemiz için zor durumlarla karşı karşıya kalmamız da gerekecektir. Bilinçli insanlar bu faktörleri göz önünde bulundurarak sürekli birikim yapar ve zor günlerinde kullanır. Günümüz şartlarında tercih edilen para biriktirme yollarından biri olarak bireysel kredi ile para biriktirme yöntemi bulunmaktadır. Yani çekilen krediyi bir kenarda tutarak her ay düzenli ödemesi sağlanır ve çekilen para bir birikim olarak saklanır.

Avantajları ve Dezavantajları

Kredi çekerek para biriktirecek olan kişilerin bilmesi gereken bir durum var. Çekilen bireysel kredilerde faiz ödemeleri de bulunmaktadır. Bu şekilde bakıldığında kârlı bir birikim aracı olmayabilir. Özellikle uzun vadeli kredilerde kâr amacı gütmemelisiniz. Ama kesinlikle para biriktiremem diyorsanız bireysel kredi çekerek para biriktirme yöntemi sizler için iyi bir fırsattır. Toplu parayı başka bir şekilde elde edemeyeceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle bu yönteme başvurmalısınız. Kredi çekilerek elde edilen toplu para iyi değerlendirilmediği sürece büyük oranda zararlı çıkacaksınız. Zaten belirli bir faiz oranıyla bu krediye sahip olacaksınız. Bu yüzden bu paranın farklı yatırımlarda da kullanılması uygun olabilir.
Bireysel Kredi ile para biriktirmenin avantajlı ve dezavantajlarından bahsettik. Sizler için uygun olan yöntemi belirledikten sonra harekete geçebilir ve para birikiminizi bu şekilde yapabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri