Bankalardaki Kiralık Kasa Fiyatları

İnsanların sürekli olarak yaptığı yatırımlar artık bankalardaki kiralık kasalara taşınmıştır. Özellikle son yıllarda ekonomide yaşanan gelişmelerle beraber, ailelerin evlerinde sakladıkları altın, para ya da kıymetli evraklarının olası bir durumda saklayabilmeleri için kiralık banka kasaları fikri oluşturuldu. Özellikle taşınır kıymetli malların yanma, çalınma veya kaybolma gibi durumlarına yönelik bir tedbir olan kiralık kasalar, birçok insanın yoğun talebiyle karşılaştır. Çoğu kişi artık sahip olduğu değerli eşyalarını bankalardan kiraladıkları kasalarda korumaktadır.

En fazla bayanlar tarafından tercih edilen kiralık kasalar ayrıca düğün, nişan ve sünnet gibi etkinliklerde de sıkça kullanılmaktadır ve yoğun talep görmektedir. İnsanlarımız bu faaliyetlerden elde ettiği takıları muhafaza ederek küçük, orta ve büyük boy kasalarda saklayabiliyor. Bu kriterlere göre 150-500 TL arasında değişen fiyatlarla insanların bu etkinliklerinde kullanılması için kiralanabiliyor. Banka şubelerinde bulunan bu kasaların ayrıca yıllık olarak kiralanma koşulları da bulunmaktadır. Depozito ödemeniz karşılığından sözleşmeniz de yer alan kriterlere göre geri iade edilebilmektedir.

Ülkemizde bulunan tüm bankalarda kiralık kasa uygulamasına geçilmektedir. İnsanların kişisel ihtiyaçlarına göre tasarlanan bu kasaların kullanımı da oldukça kolaydır. Özel gün ve etkinliklerinizin yanı sıra evlerinizde de kullanabilir ve ortaya çıkabilecek kötü durumlara karşı tedbirinizi önceden alabilirsiniz. İnsanların böyle durumlara oldukça ilgili davranması da ayrıca şaşırtmamalıdır. Çünkü günümüz koşullarında kıymetli eşyaların sürekli korunması gerekir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri