Banka Hesabı Açtırmak için Gerekli olan Belgeler

Günümüzde birçok kişinin banka hesabı bulunmaktadır. Normal şartlar altında herhangi bir bankayla problem yaşamamış iseniz banka hesapları kolayca açılabilmektedir. İlk şart 18 yaşını doldurmuş olmanız gerektiğidir. 18 yaşını doldurmayan kişiler için velileriyle beraber bankaya başvurması talep edilir.

Gerekli Belgeler

18 yaşından büyük kişiler için günümüzde banka hesabı açtırmak çok kolaydır. Nüfus cüzdanıyla beraber gideceğiniz bankalarda hızlı bir şekilde hesap açtırabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Bu konuda internet üzerinden de başvuru yapmanız mümkündür. Dikkat etmeniz gereken bir durum daha bulunmaktadır. Bankalar belirli dönemlerde müşterilerinden hesap işletim ücreti almaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, hesap işletim ücreti almayan bankaları araştırarak başvurmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca sizler için düzenlenen kampanyalardan da faydalanmak amacıyla ilgili bankaları araştırmalı ve size uygun olanını seçerek şubeye başvurabilirsiniz.
Günümüzde en çok tercih edilen ve hesap işletim ücreti konusunda herhangi bir sorun yaşatmayan Finansbank Enpara uygulaması çokça tavsiye edilmektedir. Sadece hesap işletim ücreti değil, havale ve eft işlemlerinde de bir ücret talep etmeyen bu banka ile ilgili detaylı bilgilere resmi internet sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Finansbank’ın bu uygulaması Türkiye’deki diğer bankalar arasında rekabet ortamı yaratmış fakat hesap işlem ücreti kesmek konusunda pek esnek olunamamıştır. Yine de kendinize uygun olan bankaya hesap açma talebinizi iletmeniz mantıklı olacaktır.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri