Banka Haciz İşlemleri

Günümüz Türkiye’sinde ihtiyaçlarımızı giderirken çoğu kez fazla miktarda paraya ihtiyaç duyabiliyoruz. Ülkemizde yaşanan ekonomik durgunluklar yüzünden sorunlar yaşadığımız bir gerçek. Bu durumları yaşarken alternatifler üretme yolunda düşünebiliyoruz. Aklımıza gelen ilk şey ise bankalar aracılığıyla verilen krediler oluyor. Ayağımızı yorganımıza göre uzatamadığımızı da bile bile kredi başvurularında bulunuyor ve bir süre sonra geri ödemekte zorlandığımız krediler yüzünde haciz işlemleriyle karşı karşıya kalıyoruz.

Tüketici veya şirketler bankaya olan borçlarını ödeyemediği durumlarda işleme alınan haciz uygulaması insanları çok zor durumda bırakmaktadır. Banka ilk aşamada haciz işlemlerini başlatmamaktadır. Bir süre ceza olarak faiz uygulamasını devreye koyar. Bu faiz genel olarak bankadan aldığınız kredi miktarına göre değişmektedir. Faiz yaptırımından sonra kartlarınıza bir takım kısıtlamalar da geleceğinden dolayı zor günler artık yaklaşmaktadır. Yasal uyarılar yapıldıktan sonra telefonlarınıza gelecek olan kısa mesaj uygulamalarından sonra ev adresinize tebligat gönderilir. Borcunuzun halâ ödenmediğini gören banka avukatları aracılığı ile devreye girer ve çalışmakta olan kişilerin maaş ücretlerinin bir kısmına el koyma işlemi gerçekleştirir. Ayrıca ortaya çıkan avukatlık masraflarını da tarafınızdan karşılar. Bunun yanında evinize kadar gelecek olan memurlar aracılığıyla da yasal işlemler başlatılmaktadır. Haciz işlemleri genel olarak bu şekilde yapılır ve birçok kişinin mağduriyeti ile son bulur. Geri ödemesini yapamayacağınız banka kredilerine sahip olmamalı ve ödemelerinizi zamanında yaparak haciz işlemlerinin başlatılmamasını sağlayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri