Banka Borcu Mağdurları

Türkiye’de giderek artan banka kredi faizleri ve bununla beraber biriken kart borçları nedeniyle tüketiciler sürekli mağdur olmaktadır. Özellikle ekonominin etkilendiği günlerde kredi kart borçlarının da fazla olmasına bağlı olarak artan mağduriyetlerin çözülmesi için bir takım önlemler alınmaya çalışılsa da kesin sonuç getirememektedir. Kredi kart borcunuzun artması sonucunda bir süre sonra yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ödeme günü geçtikten sonra küçük faizlerle başlayan işlemler daha sonra büyüyerek başınızı ağrıtabilir.

Bu konuda tüketicilerin yapması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan ve kesinlikle tavsiye edilmeyen bir durumdan bahsedelim; birçok tüketici bir bankaya olan kredi kartı borcunu, farklı bir bankanın kredi borcuyla kapatmaktadır. Bu bir çözüm değildir. Çünkü borçlarınızın tamamı bu şekilde kapanmayacaktır. Uzun vadede borç ödeme işlemlerinden faydalanmanız da yarar var.

Kredi kartı borcunu tek seferde kapatmak isteyenler de olacaktır. Bu anlamda elinizde bulunan sermayenizin bir kısmını borcunuzun tek seferde kapanması için kullanabilirsiniz. Ev, arsa ya da ziynet eşyalarınızın satış işlemlerini gerçekleştirerek omzunuzdaki yükü hafifletebilirsiniz. Bu durum da tam bir çözüm olmamakla beraber az da olsa tavsiye edilmektedir. Borç taksitlendirme işlemlerinden de faydalanmanızı önerebiliriz. Borcunuzu tek seferde kapatma gibi bir şansınız yok ise bankanıza giderek bu konuyu konuşmalı ve yapılabilecek işlemler hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen banka borçları ilerleyen zamanlarda daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri