Albaraka Türk Genel Müdürlük ve İletişim

Ülkemizin faizsiz bankacılık alanında öncüsü olan Albaraka Türk 1985 yılında hizmete açılmıştır. Katılım hesap ve cari hesaplarıyla fon toplayarak kâr zarar ortaklığı sürdürmektedir.
Albaraka Türk Genel Müdürlük bireysel ya da küçük işletme bankacılığında müşteriyle sürekli ortaklık içerisindedir. Türkiye’de bulunan 200 kadar şubesi ve yurtdışında Erbil ve Irak şubeleriyle uluslararası bir katılım bankası olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Yine Türkiye’deki faizsiz bankacılık alanında ilk ve öncü olan Albaraka Türk, faizsiz işlem yapmak isteyen müşterileriyle beraber büyümeye devam etmektedir.
Ortadoğu’nun güçlü sermaye guruplarından olan Albaraka Bankacılık Gurubu, İslam Kalkınma Bankası ve Türk Ekonomisine hizmet veren bir gurubun öncülüğünde kurulmuş ve faaliyetlerine 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na uygun olarak sürdürmektedir. Sürekli olarak büyüme amaçlı çalışmalarına yön veren Albaraka Türk Genel Müdürlüğü kâr ve zarar ortaklıkları kurarak hizmetlerine devam etmektedir. Singapur, İngiltere, Güney Afrika, Fas, Avustralya ve Kazakistan başta olmak üzere 80 ülkede yaklaşık 1000 bankayla kurulan haber ağıyla beraber müşterilerine hızlı ve kaliteli dış ticaret yapma olanağı da sunmaktadır. Özellikle İslam ülkeleri tarafından benimsenen Katılımcı Bankaları ülkemizde sadece Albaraka Türk Genel Müdürlüğü tarafından yatırım yapmakta ve müşterileriyle beraber kâr-zarar ilişkisi içerisinde yer almaktadır. Toplamda 2015 şube ve 3500 personeliyle Albaraka Türk Genel Müdürlüğü global bir katılım bankası olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Yazar hakkında

Ekonomist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dualaroku - İbadet - Dualar - Alsanahaber - Dualar

Copyright © 2015. Tüm hakları saklıdır. Ekonomi Forex ve Bankacılık Hizmetleri